ВИП Супер машка лига

14/11/2015

Металург и Радовиш во улога на домаќини

Вечерва продолжуваат натпреварите од деветтото коло од ВИП Супер лигата.Денес на програмата се два натпревари.Најнапред во 18 часот во Автокоманда ќе се сретнат екипите на РК […]
14/11/2015

РК Работнички очекувано подобар од РК Металург 2

Екипата на Работнички дојде до својата нова победа овој пат против младата екипа на Металург 2. Уште на самиот почеток Работнички дојде во водство од +5 […]
14/11/2015

Нова победа на РК Пелистер

Екипата на Пелистер дојде до својата втора победа во оваа сезона, во 9-тото коло од ВИП машката Супер лига. До својата втора победа сезонава, Пелистер дојде […]
13/11/2015

Најава на 9-то коло од ВИП Супер лигата

Денес продолжуваат натпреварите од ВИП машката Супер лига. За денес се закажани два натпревари. Најнапред новото коло го отвораат екипите на РК Пелистер и ГРК Борец […]
02/11/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 8-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Ви го […]
02/11/2015

Преглед на осмото коло од ВИП Супер лигата

Изминатиов викенд се одиграа натпреварите од осмото коло од домашната ВИП Супер лига. Иако не се очекуваа некои изненадувања, сепак екипата на Вардар Јуниор успеа да […]