ВИП Супер машка лига

25/11/2015

РК Металург очекувано подобар од ГРК Борец

Во рамките на ВИП Супер лигата, денес се одигра одложениот натпревар од 7-то коло во кое се сретнаа екипите на РК Металург и ГРК Борец. Очекувано, […]
25/11/2015

ВИП Супер лига: Металург денес го пречекува Борец

Денес, екипите на РК Металург и ГРК Борец ќе го одиграат заостанатиот натпревар од ВИП машката Супер лига. Екипата на Металург на домашен терен ја пречекува […]
23/11/2015

Преглед на 10-тото коло од ВИП Супер лигата

Завршија натпреварите од 10-тото натпреварувачко коло од ВИП машката Супер лига. Натпревари кои го одбележаа ова коло, полно со изненадувања беа: РК Металург – РК Вардар […]
18/11/2015

РК Охрид подобар од РК Вардар Јуниор

Вечерва во Охрид се одигра заостанатиот натпревар од 9-тото коло од ВИП машката Супер лига, во кој се сретнаа екипите на домаќинот РК Охрид и РК […]
15/11/2015

Преглед на 9-тото коло од ВИП Супер лигата

Изминатиов викенд се одиграа 4 натпревари од 9-тото коло од ВИП машката Супер лига. Во ова 9-то коло се сретнаа екипите на: РК Работнички – РК […]
14/11/2015

Металург и Радовиш во улога на домаќини

Вечерва продолжуваат натпреварите од деветтото коло од ВИП Супер лигата.Денес на програмата се два натпревари.Најнапред во 18 часот во Автокоманда ќе се сретнат екипите на РК […]