ВИП Супер машка лига

04/12/2015

„Кошаркарски“ натпревар помеѓу Металург 2 и РК Прилеп

Денес со натпреварот помеѓу екипите на Металург 2 и РК Прилеп започнаа 12-то коло од ВИП Супер лигата. „Кошаркарски“ натпревар во кој се постигнаа вкупно 77 […]
03/12/2015

Победи на Пролет и Металург за комплетно 11-то коло

Вчера и денес се одиграа двата заостанати натпревари од 11-то коло од македонската ВИП Супер лига. Натпревари во кои екипите на РК Тинекс Пролет и РК […]
02/12/2015

Металург му гостува на РК Работнички, РК Пелистер на Тинекс Пролет

Денес и утре ќе се одиграат двата одложени натпревари од ВИП машката Супер лига помеѓу екипите на РК Работнички – РК Металург и РК Тинекс Пролет […]
01/12/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 11-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]
29/11/2015

Преглед на 11-тото коло од ВИП Супер лигата

Вчера се одиграа 3 натпревари од 11-тото коло од ВИП машката Супер лига. Ова коло ќе го заокружат натпреварите на РК Металург и РК Тинекс Пролет […]
28/11/2015

Најава на натпреварите од ВИП Супер лигата за овој викенд

Денес започнува новото коло од ВИП Супер лигата. За денес се предвидени 3 натпревари. Најнапред во 18 часот ќе се сретнат РК Вардар Јуниор и РК […]