ВИП Супер машка лига

15/12/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 13-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]
13/12/2015

Преглед на 13-тото коло од ВИП Супер лигата

Овој викенд се игра 13-тото коло од ВИП машката Супер лига. Во натпреварите што се одиграа, првите две екипи на табелата во моментов, екипите на РК […]
10/12/2015

Металург продолжува со настапите во ВИП Супер лигата

Ракометарите на Металург по завршувањето со обврските во Лигата на шампионите, продолжуваат со натпреварите во ВИП Супер лигата. Веќе денес во Автокоманда ја пречекува екипата на […]
08/12/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 12-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]
08/12/2015

Преглед на 12-тото коло од ВИП Супер лигата

Викендов се одиграа 4 натпревари од ВИП Супер лигата. Во одличен натпревар екипата на Борец беше подобра од екипата на Пролет 62. Одлична партија прикажаа ракометарите […]
06/12/2015

12-то коло во ВИП Супер лига

Викендов продолжија натпреварите од 12-тото коло од ВИП машката Супер лига. Во првиот натпревар се сретнаа екипите на РК Радовиш и РК Работнички. Улогата на домаќин […]