Лига на шампиони

20/11/2014

Саботна ракометна треска – три натпревари, за три победи

Ретки се деновите во македонскиот спорт кога три екипи во ист ден имаат натпревари во некои европски напреварувања. Уште поретко, и тоа во европски не само […]
19/11/2014

Денес почнува продажбата на поединечните влезници за натпреварот Металург – Натурхаус

Денес почнува продажбата на поединечните влезници за натпреварот Металург – Натурхаус, кој ќе се одигра во сабота (22 Ноември). За овој натпревар цените на влезниците почнуваат […]
17/11/2014

Три недели пауза за Андреа Лекиќ

Ракометарките на ЖРК Вардар синоќа во натпреварот со Будуќност одиграа нерешено 24:24, но голем хендикеп за македонскиот тим беше повредата на една од најдобрите ракометарки Андреа […]
17/11/2014

Суслина повторно во Топ 5 одбрани на колото

Ина Суслина вчера одигра уште еден одличен натпревар на голот на ЖРК Вардар, со што беше една од најзаслужните за ремито против Будуќност со своите 15 […]
17/11/2014

Бајрамовска блескаше, но Крим повторно поразен

По комплетирањето на 5-то во ЛШ, нашата ракометарка Мирјета Бајрамоска одигра уште една блескава партија во екипата на Крим, постигнувајќи 8 погодоци. Но сепак, не беа […]
17/11/2014

Штербик во Топ 5 најдобри одбрани на колото

Во саботниот натпревар на Вардар против Веспрем, на голот повторно блескаше Арпад Штербик. Кој одигра уште еден одличен натпревар, а една од неговите одбрани се најде […]