Лига на шампиони

03/10/2014

Вардар на премиерен меч во СЦ „Јане Сандаски“ против Чеховски Медведи

Утре, Вардар ќе ја има овогодинешната премиера пред своите навивачи во Лигата на Шампионите. На премиерниот меч во новата сала Јане Сандански, Вардар ќе го дочека […]
29/09/2014

Металург допрва ќе покаже колку е моќен

Сo пoрaз од мoќниот ПСЖ, Метaлург јa зaпoчнa oвoгoдинешнaтa oдисејa во Лигaтa нa шaмпиoните. Иaкo мaкедoнскиoт шaмпиoн нaјaвувaше декa имa желбa зa нoвo изненaдувaње, сепaк не […]
28/09/2014

Металург вечерва на мегдан со гигантот ПСЖ

Мaкедoнскиoт шaмпиoн Метaлург, денес вo 19.00 чaсoт, ќе јa зaпoчне oвoгoдинешнaтa oдисејa вo Лигaтa нa шaмпиoните. А нa пoчетoкoт, фрaнцускиoт гигaнт, екипaтa сo нaјгoлем буџет, ПСЖ. […]
27/09/2014

Вардар против Целје ја отвара новата сезона

Екипата на РК Вардар, вечерва во 20:30 часот го започнува овогодинешниот настап во Лигата на шампиони. Сезона во која Вардар има пред себе една исклучително висока […]
27/09/2014

Почнува ракометното лудило

Со мечот помеѓу Кадетен Шафхаузен и Киелце, утре почнува новата сезона на Лигата на Шампиони во машка конкуренција. Сезона, која се очекува да биде најизедначена и […]