Лига на шампиони

06/10/2014

Душебаев во најдобрата постава во второто коло од лигата на шампиони

ЕХФ како по секое коло од лигата шампиони, така и сега, ја избра најдобрата постава за второто коло од лигата на шампиони во која се најде […]
05/10/2014

Стоилов: Во оваа сала ќе паѓаат многу европски екипи

Вчера, Вардар ја покажа својата моќ и на најдобар можен начин ја отворија новата сала „Јане Сандаски“. Со убедлива победа над рускиот Чеховски Медведи. Стојанче Стоилов […]
04/10/2014

Вардар ја успа руската мечка

РК Вaрдaр не мoжеше дa пoсaкa пoдoбрa премиерa вo нoвиoт спoртски хрaм Јaне Сaндaнски. Сигурни и убедливи 39-28 прoтив екипaтa нa Чехoвски Медведи зa мaксимaлни 4 […]
04/10/2014

Втор пораз за екипата на Металург во Лигата на шампионите

По поразот од ПСЖ во мечот од првото коло, македонскиот шампион забележа пораз и од екипата на Брест Мешков на гостувањето во Белорусија, овој пат со […]
04/10/2014

Се освен победа денес, претставува неуспех

Пoбедa! Тoa е единственaтa oпцијa зa Метaлург вo мечoт oд втoрoтo кoлo oд лигaтa нa шaмпиoните. Пo (не)oчекувaниoт пoрaз oд ПСЖ нa дoмaшен терен, РК Метaлург […]
04/10/2014

Металург по прва победа во Белорусија

Денес во Брест, Белорусија со почеток од 17 часот по македонско време, се игра натпреварот од второто коло од Лигата на шампионите помеѓу домаќинот Мешков Брест […]