Лига на шампиони

19/10/2014

Лино Червар: Не надиграа целосно

Тренерот на плаво-белите Лино Червар нагласи дека победата на германскиот тим е сосема заслужена, – „Не надиграа целосно. Тешко ми е да зборувам по едно вакво […]
19/10/2014

Ванчо Димовски: Пауза која мора да ја искористиме за поправање на грешките

После вчерашниот убедлив пораз на Металург од германскиот шампион Кил со 42:27, најдобриот ракометар во македонскиот состав на синоќешниот натпревар Ванчо Димовски апелира да се искористи […]
18/10/2014

Вардар кај најтрофејниот ракометен клуб во Франција

Во рамките од четвртото коло од Лигата на шампиони, ракометарите на Вардар во недела ќе гостуваат кај најтрофејниот ракометен клуб во Франција, Монпелје. Екипа која после […]
17/10/2014

ЖРК Вардар започнува нова ракометна приказна

Ракометарките на ЖРК Вардар во недела ќе ја почнат новата сезона во Лигата на шанпионите, против еден од најголемите ривали, воедно и еден од кандидатите за […]
17/10/2014

Последна шанса на Металург за да го фати возот за топ 16

Возот за топ 16 во Лигата на шампиони уште од пред две кола тргна, но ракометарите на Металург на два пати не успеаа да го фатат […]
14/10/2014

Утре почнува продажбата на поединечните влезници за натпреварот Металург – Кил

Металург на нивниот официјален сајт информираат дека утре, со почеток во 12 часот, почнува продажбата на поединечните влезници за натпреварот Металург – Кил. Влезниците ќе се […]