Лига на шампиони

25/10/2014

Прва победа за ЖРК Вардар

Прва победа и два бода за ЖРК Вардар во овогодинешните натпревари во Лигата на шампионите. Конечни 26-21 против екипата на Турингер, во меч во кој пресудија […]
25/10/2014

ЖРК Вардар ја брка првата победа

Со мечот против екипата Турингер, екипата на ЖРК Вардар денес (сабота), ќе го има своето овогодинешно деби пред македонската публика. По поразот од екипата на Будуќност, […]
21/10/2014

Лош почеток за ЖРК Вардар

Со пораз 23-17 од Будуќност, и исклучително лоша игра, ракометарките на ЖРК Вардар го започнаа овогодинешното натпреварување во лигата на ракометни шампионки. Рака на срце, во […]
20/10/2014

Продолжува резултатската криза на Металург

Четврто коло и нов пораз за екипата на Металург во Лигата на шампионите. И, ако во минатите 3 рунди Металург беше во игра до речиси самиот […]
20/10/2014

Продолжува серијата без пораз на Вардар

Монпеље 34-34 Вардар. Ракометарите на македонскиот претставник, во неизвесен и возбудлив натпревар, успеаа да останат непоразени, и со исклучително значаен бод да се вратат од тешкото […]
19/10/2014

Андреа Лекиќ: Одбраната е клуч на секој натпревар

Вечерва во Подгорица, ракометарките на ЖРК Вардар против Будуќност ќе го одиграат првиот натпревар во новата сезона од Лигата на шампионки. Во пресрет на натпреварот еве […]