Лига на шампиони

30/01/2015

Мечевска: Квалитетот е на наша страна, одиме на победа

Во пресрет на денешниот дебитантски настап на Робертина Мечевска во ЖРК Вардар, против германската екипа на Лајпциг, со нетрпение го очекува и се надева дека со […]
30/01/2015

Кастратовиќ: Очекувам со победа да ја започнеме оваа фаза

Тренерот Индира Кастратовиќ е задоволна како се одвиваа подготовките за овој меч, и очекува договореното да се прикаже и на терен. “Се подготвивме за овој натпревар […]
30/01/2015

ЖРК Вардар денес ја започнува одисејата фајналфор

Ракометарките на ЖРК Вардар денеска му гостуваат на Лајпциг, во првиот натпревар од првото коло во главната фаза од Лигата на шампионите. Вардарки се дел од […]
14/12/2014

Вардар со рутинирана победа ја затвори феноменалната полусезона во СЦ Јане Сандански

Со рутинирана победа од 31-26 над сосем солидната екипа на Борац, Вардар ја затвори феноменалната полусезона во СЦ Јане Сандански. Им останува на Вардарци уште еден […]
08/12/2014

Манасков во идеалниот тим и во Топ 5 најдобри голови

Нашиот репрезентативец Дејан Манасков во саботата ја одигра својата најдобра партија оваа сезона на натпреварот против Мешков Брест, каде со своите 8 погодоци, сосема заслужено се […]
06/12/2014

Манасков: Ќе играме за себе и за публиката

Во пресрет на денешниот натпревар на плаво-белите, Дејан Манасков ветува добра игра. Овој натпревар ќе биде многу тежок, бидејќи и за двете екипи е од големо […]