Лига на шампиони

17/11/2014

Карачиќ во идеалниот тим на колото

Ракометарите на Вардар во натпреварот против Веспрем од 5-то коло од Лигата на шампионите, го претрпеа првиот пораз во новата сезона, но Игор Карачиќ одигра блескава […]
16/11/2014

Будуќност се спаси од пораз, а ЖРК Вардар ја доби Алена Ихнева

Во спектакуларен натпревар, екипите на Вардар и Будуќност одиграа нерешено 24-24 во дуелот од 5-то коло во Лигата на шампионите. И Вардар и Будуќност покажаа зошто […]
16/11/2014

Јуначката борба сепак недоволна за прв триумф

Нов пораз, 5-ти во серија за за Металург во овогодинешната Лига на шампиони, овој пат од шпанската Ла Риоха. Успеа Металург да одигра егал со противникот […]
15/11/2014

Спектакуларен меч, несреќен пораз за Вардар

Вардар сепак не успеа да го победи унгарскиот гигант Веспрем, несреќно загуби во последните моменти од натпреварот со 23:24. Натпревар кој секој ракометен фан би посакал […]
15/11/2014

Душебаев: Со полна сила во сите шеесет минути

Во пресрет на натпреварот, нашиот десен бек зборуваше за квалитетот на Веспрем, како и за играта на Вардар. “Ќе биде тежок натпревар бидејќи Веспрем е еден […]
15/11/2014

Ортега: Подготвени сме за Вардар

Во пресрет на вечерашното дерби, на двете непоразени екипи во ЛШ, тренерот на Веспрем, Антонио Карлос Ортега со изјава за натреварот, како и за атмосферата во […]