Лига на шампиони

06/03/2015

Вардарки му гостуваат на словенечкиот шампион

Ракометарките на Вардар вечерва против Крим Меркатор ќе го одиграат претпоследниот натпревар од главната рунда во Лигата на шампионки. Натпревар во кој се освен убедлива победа […]
28/02/2015

Да се биде или не за македонските шампионки!

Со дуелот против екипата на Лајпциг, кој на програмата е денес, сабота, екипата на ЖРК Вардар го започнува последниот циклус од 3 натпревари во втората, групна […]
26/02/2015

Познати термините за дуелот Вардар – Висла Плок

Европската Ракометна Федерација (ЕХФ) денес официјално ги објави термините за одигрување на 1/8 натпревари од Лигата на шампионите, при што двата дуели меѓу Вардар и Висла […]
24/02/2015

Вардар против Висла Плок во 1/8 финалето од ЛШ

На денешната ждребка Вардар за противник во 1/8 финалето го доби полскиот вицешампион Висла Плок. Другите 1/8 двојки се следниве: – Кил : Флензбург – Барселона […]
23/02/2015

ЖРК Вардар повторно со акција „Купи еден, земи два билета“

На официјалната страна на ЖРК Вардар објавија дека со секоја купена влезница за натпреварот со Лајпциг, ќе добиете и влезница за следниот натпревар дома против екипата […]
23/02/2015

Кој противник посакувате да го добие нашиот Вардар?

Висла Плок (Полска), Данкерк (Франција) и Загреб (Хрватска) се тимовите кои завршија на третото место во своите групи и потенциjални противници на нашиот Вардар во 1/8 […]