Лига на шампиони

16/03/2015

Алекс Душебаев во идеалниот тим на ЛШ

Во саботата Алекс Душебаев ја изигра најдобрата партија досега, во која постигна 10 погодоци, кои сепак не беа доволни за позитивен резултат, но погодоци кои беа […]
14/03/2015

Во тежок натпревар, Вардарки издвојуваа победа!

Пoсaкувaвме втoрo местo, едвaј гo одбрaнивме третoтo. Тaкa мoже дa се oпише денешниoт меч нa ЖРК Вaрдaр. Тргнaвме слaбo сo 0-3, штo нaјaви декa Динaмo не […]
14/03/2015

Вардар нема право на грешка

Ракометарите на Вардар вечерва ќе излезат на мегдан против Висла Плок, во обид да стигнат до позитивен резултат во пресрет на следниот натпревар за седум дена […]
14/03/2015

На победа – за силна порака до идниот противник

Македонските ракометни шампионки, екипата на ЖРК Вардар денеска игра исклучително важен натпревар во последното коло од групната фаза во Лигата на Шампиони. Откако со победата во […]
09/03/2015

Андреа Пенезиќ во „трите ѕвезди“ на колото во ЛШ

Левиот бек на ЖРК Вардар, Андреа Пенезиќ е прогласена за една од трите ѕвезди на 9-то коло во женската ракометна Лига на шампионите во изборот на […]
06/03/2015

Вардарки го торпедираа Крим со 47 погодоци

Вардарки денешниот натпревар го изиграа на високо ниво, со што резултираше со убедлива победа над словенечкиот шампион со 29:47. Победа со која ЖРК Вардар се искачи […]