Лига на шампиони

16/03/2015

ЖРК Вардар против Ѓер во 1/4 финалето

После последното коло од главната рунда во Лигата на шампионите, познати се сите парови во 1/4 финалето. Нашиот шампион ЖРК Вардар во 1/4 финалето ќе игра […]
16/03/2015

Лазаров, Дибиров и Пенезиќ во Топ 5 стрелци во ЛШ

Нашиот капитен Кире Лазаров после првите 1/8 натпревари понатаму ја предводи листата на стрелци во Лигата на шампионите, со вкупно 84 погодоци. Во првите 5 стрелци, […]
16/03/2015

Видео: Амандин Лејно во Топ 5 одбрани

Амандин Лејно е во одлична форма оваа сезона, а тоа го докажа многупати досега. Во последниот натпревар против Динамо Синара французинката одлично го чуваше голот, во […]
16/03/2015

Андреа Пенезиќ повторно во „трите ѕвезди“ на колото во ЛШ

Вардаровата ракометарка Андреа Пенезиќ втора недела по ред се најде меѓу трите ѕвезди на 10-то коло во женската ракометна Лига на шампионите во изборот на ЕХФ, […]
16/03/2015

Видео: Тимур Дибиров во Топ 5 погодоци

Во саботниот дуел со полската екипа на Висла Плок, нашето лево крило Тимур Дибиров одигра една бледа партија, но и во таква партија тој постигна 5 […]
16/03/2015

Видео: Арпад Штербик во Топ 5 одбрани

Во натпреварот против Висла Плок нашите голмани не беа на посакуваното ниво, но сепак нашиот Арпад Штербик имаше одлична двојна интервенција, со која заслужено се најде […]