Лига на шампиони

24/03/2015

Анализа: Колку е силен Киелце?

Желбите се остварија. Киелце е противник на Вардар во четвртфиналето од Лигата на Шампиони. Полскиот првак е последната пречка до историски успех на македонскиот клупски ракомет […]
24/03/2015

Вардар против Киелце на патот до фајналфорот

Вардар го доби повеќекратниот полски шампион Киелце за противник во 1/4 финалето во Лигата на шампиони. Натпревар во кој ќе видиме пресметка меѓу татко и син, […]
24/03/2015

Време е да му се насмевне среќата на Вардар

Со спектакуларниот триумф над Висла Плок, ракометарите на Вардар втора сезона едно по друго се пласираа во четвртфиналналето на ракометната Лига на шампиони. Втора сезона по […]
21/03/2015

Вардар е меѓу најдобрите 8 во Европа!!!

Ракометарите на РК Вардар покажаа дека мечот пред 7 дена во Полска беше само еден лош ден. И ќе беше вистинска спортска неправда, во ваква сезона, […]
21/03/2015

Каденас: Вардар е сосема друг тим кога игра на домашен терен

Во пресрет на вечерашниот натпревар, селекторот на Висла Плок, Маноло Каденас предупредува дека иако имаат предност од 6 гола, не значи дека вардаци се откажале од […]
21/03/2015

Гонзалес: Со одличната атмосфера до пласман во 1/4 финалето

Вардарци вечерва ги очекува тежок натпревар против екипата на ВИсла Плок, натпревар во кој ќе треба да надокнадат 6 гола негатива, ако сакаат да се пласираат […]