Лига на шампиони

11/05/2018

Лејно: Нова шанса за титулата, да ја искористиме!

Ни престои ракометен викенд, во кој ракометарките на ЖРК Вардар ќе го имаат својот 5-ти настап на Ф4 турнирот во Будимпешта, каде ќе се обидат да […]
11/05/2018

Драгана Цвијиќ во идеалниот тим на сезоната во ЛШ

Во пресрет на завршниот турнир од женската ракометна Лига на шампиони на ЕХФ, избран е најдобриот тим за сезоната. Од номинираните четири ракометарки на ЖРК Вардар, […]
11/05/2018

(Видео) Лејно и Суслина меѓу 15-те најдобри одбрани во ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави 15-те најдобри одбрани во Лигата на шампиони во женска конкуренција. Голманките на Вардар, Ина Суслина и Амандин Лејно се при […]
11/05/2018

(Видео) Топ 15 погодоци во сезоната 2017/18 во ЛШ!

Во очекување на завршниот турнир во Будимпешта овој викенд, Европската Ракометна Федерација (ЕХФ) направи компилација од најдобрите 15 гола од тековната сезона во Лигата на шампионите […]
27/04/2018

Стоилов: Да ја оствариме нашата цел, Ф4 во Келн!

Капитенот на РК Вардар, Стојанче Стоилов му правеше друштво на Раул Гонзалес на денешната прес-конференција која ја одржа македонскиот и европски шампион во пресрет на реваншот […]
27/04/2018

Гонзалес: Ќе биде тешко, но мора да го искористиме домашниот терен!

Ракометарите на РК Вардар во недела го игра својот последен натпревар на домашен терен во Лигата на шампионите, против германскиот великан Кил кој пристигна во Скопје […]