Лига на шампиони

08/05/2015

Булатовиќ и Кнежевиќ едногласни: Питлик донесе нова енергија во екипата

Кнежевиќ и Булатовиќ едногласно изјавија дека овој натпревар ќе биде неизвесен до самиот крај, дека ќе решаваат мали нијанси. Воедно и двете потврдија дека вардарки играат […]
07/05/2015

Драган Аџиќ со доза страв пред натпреварот

Во сабота ќе се сретнат два тима кои одлично се познаваат, како од Регионалната лига, така и од Лигата на шампиони. Натпревар од кој се очекува […]
19/04/2015

Вардар остана без Фајнал 4

Во жесток, и целосно изедначен натпревар, ракометарите на Вардар не успеаа во обидот да се пласираат на завршниот турнир во Келн. Пораз од 33-31 од одличната […]
18/04/2015

Вардар брка изненадување во Полска

Еден натпревар го дели Вардар од остварување на зацртаната цел пред почетокот на овогодинешното натрпеварување во Лигата на Шампиони – пласман на Фајнал 4 турнирот. Киелце […]
16/04/2015

Заслужено признание – Стоилов играч на колото

Во рамките на првото коло од четвртфиналните натпревари во лигата на шампионите пивотот на РК Вардар и репрезентативецот на Македонија, Стојанче Стоилов доби признание за најдобар […]
13/04/2015

ЖРК Вардар го очекува противникот во полуфиналето

Со два извонредни настапи, и без пораз во четвртфиналните дуели со досегашниот европски првак Ѓер, ЖРК Вардар се пласираше на Фајнал 4 турнирот во Будимпешта. Во […]