Лига на шампиони

21/02/2015

Гонзалес: Ќе се бориме до крај, за да се вратиме непоразени

Во пресрет на денешниот натпревар тренерот Раул Гонзалес очекува позитивен резултат на ова гостување, за кое вели дека неговиот тим мора да се одбрани во првите […]
21/02/2015

Карачиќ: Дојдовме за да се покажеме во најдобро светло

Игор Карачиќ смета дека победата против Монпелје на минатиот натпревар во Скопје многу допринела за продолжување на победничката атмосфера во екипата. Но на жешкиот терен на […]
21/02/2015

Горбок: Имаме сила да дојдеме до триумф

Вечерва екипата на Вардар ги очекува последниот дуел од групната фаза во Лигата на шампионите и тоа против силниот тим на Рајн Некар Ловен. Екипа која […]
21/02/2015

Душебаев: Одиме на победа, иако знаеме дека таму ќе биде многу тешко

Во пресрет на вечерашниот натпревар, Алекс Душебаев е спремен за нова одлична партија и освојување на нови два бода, со кое ќе завршиме на втората позиција. […]
21/02/2015

Вардар на гости кај германските лавови

Ракометарите на Вардар и гостуваат на германската екипа Рајн Некар Левен, во рамките од последното коло од ракометната Лига на Шампиони. Вардар во пресрет на натпреварот […]
16/02/2015

Видео: Мајсторијата на Дибиров повторно во Топ 5

Мајсторијата на Тимур Дибиров се најде на 3-та позиција во Топ 5 погодоци од Лигата на шампионите.