Лига на шампиони

28/02/2015

Да се биде или не за македонските шампионки!

Со дуелот против екипата на Лајпциг, кој на програмата е денес, сабота, екипата на ЖРК Вардар го започнува последниот циклус од 3 натпревари во втората, групна […]
26/02/2015

Познати термините за дуелот Вардар – Висла Плок

Европската Ракометна Федерација (ЕХФ) денес официјално ги објави термините за одигрување на 1/8 натпревари од Лигата на шампионите, при што двата дуели меѓу Вардар и Висла […]
24/02/2015

Вардар против Висла Плок во 1/8 финалето од ЛШ

На денешната ждребка Вардар за противник во 1/8 финалето го доби полскиот вицешампион Висла Плок. Другите 1/8 двојки се следниве: – Кил : Флензбург – Барселона […]
23/02/2015

ЖРК Вардар повторно со акција „Купи еден, земи два билета“

На официјалната страна на ЖРК Вардар објавија дека со секоја купена влезница за натпреварот со Лајпциг, ќе добиете и влезница за следниот натпревар дома против екипата […]
23/02/2015

Кој противник посакувате да го добие нашиот Вардар?

Висла Плок (Полска), Данкерк (Франција) и Загреб (Хрватска) се тимовите кои завршија на третото место во своите групи и потенциjални противници на нашиот Вардар во 1/8 […]
23/02/2015

Познати се сите осминафиналисти

Со натпреварите одиграни синоќа комплетирана е групната фаза од Лигата на шампионите и познати се 16 екипи што ќе играат во 1/8 финалето. Според позицијата во […]