Лига на шампиони

26/06/2015

Кастратовиќ: Нашата цел е повторно иста, борба за титулата!

Во новата сезона од Лигата на шампионите, македонскиот првак ЖРК Вардар ќе игра во групата Ц заедно со екипите на Митјиленд, Хипо и победникот од квалификациската […]
26/06/2015

ЖРК Вардар во групата Ц

ЖРК Вардар ќе игра во Групата Ц заедно со данскиот првак Митјиланд, австрискиот Хипо и победникот од квалификациската група 1. Квалификациска Група 1: Ѓер (Унгарија), Гласкеверт […]
26/06/2015

Македонските екипи вечерва ќе ги добијат своите противници во Лигата на шампионите

Македонските екипи вечерва ќе ги добијат своите противници во Лигата на шампионите во машка и женска конкуренција. Ждрепка (жени) од 19:15 часот. Ждрепка (мажи) од 20:00 […]
24/06/2015

Вардар со ПСЖ, Металург со Ла Риоха во своите шешири

Во пресрет на петочната ждрепка за групите во ракометната Лига на шампиони, Вардар се најде во третиот шешир за А и Б групите заедно со францускиот […]
23/06/2015

ЖРК Вардар во вториот шешир пред петочната ждрепка во ЛШ

Македонскиот шампион ЖРК Вардар ќе се најде во вториот шешир, заедно со екипите на Крим, Букурешт и Турингер, на петочното извлекување на групите за Лигата на […]
20/06/2015

ЖРК Вардар директно во групната фаза од ЛШ

Денес ЕХФ ги објави имињата на сите екипи кои ќе бидат дел од Лигата на шампиони во следната сезона 2015/16. Без промени во системот, кој го […]