Лига на шампиони

17/09/2015

Вардар е „печен“ за Ф4

Со мечот помеѓу Кристијанштад и Колдинг, започна овогодинешната Лига на Шампиони. Сезона, која во европски рамки може да биде забележана како историска заради целосно изменетиот концепт […]
14/09/2015

Нова сезона, нов почеток, нова надеж!

Екипата на ракометниот клуб Металург, кој во изминативе години доби епитет „ново европско изненадување“, оваа сезона ја почнува со целосно изменет состав. Од последните две години […]
13/09/2015

[Анкета] Нa кoе место ќе зaврши Вардар вo групната фаза од ЛШ?

За точно една недела ракометарите на Вардар ќе ја започнат својата одисеја во Лигата на шампионите, каде ќе гостуваат во Франција на Монпелје. Добро позната екипа […]
12/09/2015

[Анкета] Нa кoе место ќе зaврши Металург вo групната фаза од ЛШ?

За точно една недела ракометарите на Металург ќе ја започнат својата одисеја во Лигата на шампионите, против екипата на Мотор Запорожје. „Плаво-белите“ се дел од групата […]
26/06/2015

Еврoпскиoт првaк вo Скoпје

Вардар ќе игра во Група Б заедно со екипите на Барселона, Киелце, Колдинг, Пик Сегед, Рајн Некар, Кристијанштад и Монпелје. Група што кажува дека во СЦ […]
26/06/2015

Металург во група Д ќе ја бара шансата за нокаут фазата

Металург ќе игра во Група Д заедно со екипите на Скјерн, Мотор Запорожје, Шафхаузен, Баја Маре и квалификант. На прв поглед одлична група, во која „плаво-белите“ […]