Лига на шампиони

19/09/2015

Червар бара борбеност во текот на 60 минути

Искусниот тренер на Металург, Хрватот Лино Червар е свесен за силината на својот денешен противник, но смета дека Металург е со реални шанси со триумф да […]
19/09/2015

Со млада екипа Металург го напаќа Мотор

Тренерот на Металург, Лино Червар, го објави составот со кој македонската екипа ќе му се спротистави на украинскиот првак во првото коло од Лигата на шампиони. […]
19/09/2015

Фановите со умерени очекувања од Металург

Секогаш објективните ракометни фанови од Македонија сметаат дека екипата на Металург ќе се пласира во горниот дел од табелата, но не се убедени дека тоа ќе […]
19/09/2015

Долгиот пат до Ф4 почнува од Монпеље

За прв пат на натпреварите во Лигата на Шампионите, Вардар во (по)голем дел од мечевите ќе влегува како фаворит. Не само на домашен, туку и на […]
18/09/2015

Металург брка изненадување во Украина

Екипата на Металург, прва од двете ракометни македонски екипи ги отвара овогодинешните настапи во Лигата на шампионите. Во сабота, металурзите во дуелот со екипата на Мотор Запорожје, […]
18/09/2015

Бувиниќ: Борбеност, желба и срце на терен!

Екипата на РК Металург веќе утре ја започнува новата сезона во елитното натпреварување, Лигата на шампионите. Противник на Металург на отварањето на оваа нова сезона е […]