Лига на шампиони

22/09/2015

Вардар делува застрашувачки!

Со нетрпение го очекувавме првиот меч на Вардар во овогодинешната сезона. Сезона во која сите искрени љубители на ракометот во Македонија, посакуваат да го видат македонскиот […]
21/09/2015

Штербик во идеалниот тим и во Топ 5 одбрани

Вардар ја започна новата сезона во Лигата на шампиони со победа над Монпелје, каде со одлична игра во второто полувреме успеа да го скрши отпорот на […]
21/09/2015

Многу работа за Червар и екипата

Конечно имавме можност да го видиме Металург на официјален натпревар. Металург, со играчи кои голем дел од македонската јавност прв пат ги гледа, но со тренер […]
20/09/2015

Со Лацковиќ, без Горбок на Монпеље

Тренерот на РК Вардар го одреди составот на Вардар за првото коло во Лигата на шампионите, против екипата на Монпеље. Во тимот, откако поголемиот дел од минатата […]
20/09/2015

Фановите очекуваат Вардар да реди само успеси

Резултатите од анкетата која во изминативе 7 дена беше поставена на веб страната на МакРакомет, покажуваат дека ракометните фанови го препознаваат квалитетот со кој поседува Вардар […]
19/09/2015

Пораз на стартот за Металург

Со пораз од 6 голови разлика, 30-24, екипата на Металург ги започна натпреварите во овогодинешната Лига на шампиони. Екипата на Мотор ја оправда улогата на фаворит […]