Лига на шампиони

12/05/2018

Кликовац: Вардар е зрел за шампионската титула!

Десниот бек на ЖРК Вардар, Андреа Кликовац ја игра 5-тата сезона во „црвено-црните“, која заедно со Радичевиќ и Лекиќ е со најдолг стаж во Македонија. Кликовац, […]
11/05/2018

Радичевиќ: Максимално добро во одбрана, за триумф!

Македонскиот женски ракометен шампион и европски вицепрвак ЖРК Вардар утре ќе го има своето 5-то учество на завршниот турнир од Лигата на шампионите во Будимпешта. Во […]
11/05/2018

Булатовиќ: Ние веруваме во своите квалитети и можеме до успех!

ЖРК Вардар утре ќе ги одмери силите против Ростон Дон во полуфиналето на Ф4 турнирот од ЛШ во Будимпешта, а еден од главните адути на рускиот […]
11/05/2018

Дембеле: ЖРК Вардар е најдобриот тим на овој турнир!

Французинката Сираба Дембеле и Бразилката Мајса Песоа се две порашни вардарки кои утре во полуфиналето на Ф4 турнирот во Будимпешта ќе бидат на спротивната страна, во […]
11/05/2018

Лекиќ: Ова е последен пат, да го направиме како што треба!

ЖРК Вардар во овој состав викендов за последен пат ќе настапи во Лигата на шампионите, каде ќе ја има последната шанса да стигне до посакуваната титула […]
11/05/2018

Анкета: Кој ќе биде новиот Европски првак во Лигата на шампионите?

Ни престои ракометен викенд, во кој ракометарките на ЖРК Вардар ќе го имаат својот 5-ти настап на Ф4 турнирот во Будимпешта, каде ќе се обидат да […]