Лига на шампиони

04/04/2015

Одлично прво полувреме на вардарки

Првото полувреме на четврт-финалниот натпревар од лигата на шампионите, помеѓу екипите на ЖРК Вардар и Ѓер, помина во извонредно добро издание на нашиот состав. Можеше да […]
04/04/2015

Кастратовиќ: Со помош на публиката до победа

ЖРК Вардар вечерва од 19:00 часот, ќе го игра првиот 1/4 финален натревар од ЛШ против Ѓер. Во пресрет на натпреварот тренерот на „црвено-црните“ Индира Кастратовиќ […]
04/04/2015

Пенезиќ: Ќе дадеме се од себе да победиме

Хрватската репрезентативка, Андреа Пенезиќ е нашиот клучен играч во нападот, но и има значајна улога и во дефанзивата. Оваа сезона блеска со своие игри и заслужено […]
04/04/2015

Суслина: Очекувам победа, за пораз не размислувам

Вечерва ракометарките на ЖРК Вардар се среќаваат со бранителот на титулата, екипата на Ѓер, во рамките од 1/4 финалето од Лигата на шампиони. Нашите ракометарки се […]
03/04/2015

Давид или Голијат?

Сабота, 19:00 часот, Спортски Центар Јане Сандански, Скопје. Четврт-финале од ракометната лига на шампиони во женска конкуренција, а во епицентарот на настанот, дерби помеѓу два од […]
24/03/2015

Анализа: Колку е силен Киелце?

Желбите се остварија. Киелце е противник на Вардар во четвртфиналето од Лигата на Шампиони. Полскиот првак е последната пречка до историски успех на македонскиот клупски ракомет […]