Лига на шампиони

03/10/2015

Дупљачанец: Верувам во оваа млада екипа

Од натпревар во натпревар голманот на Металург, Даниел Дупљачанец е се подобар. Со секој нов натпревар тој покажува зошто управата на Металург не погреши кога му […]
03/10/2015

Червар: Нема залетување. Борбено и дисциплинирано до нов успех

Искусниот Лино Червар е едно од најсилните оружја на Металург. Од самиот почеток на сезоната тој се обидува да ги увери сите, вклучувајќи ги и своите играчи […]
03/10/2015

Костески: Верувам дека можеме до нов триумф

Од натпревар во натпревар, десното крило Никола Костески е се подобар. Костески конечно ја дочека својата шанса и до сега целосно ја искористува. И во напад […]
02/10/2015

Може ли Металург до нов триумф во ЛШ?

Младиот тим на Металург во сабота оди на третата врзана победа во рок од 7 дена, по триумфите над Кадетен Шафхаузен во ЛШ и во дербито […]
02/10/2015

ЕХФ: Лука Мраковчиќ е новиот маестро на Металург (Видео)

Тоа што ние го забележавме на саботниот натпревар на Металург против екипата на Шафхаузен, го забележале и луѓето од ЕХФ. На саботниот натпревар го прогласивме Лука […]
28/09/2015

Вардар гази сигурно кон врвот на групата Б

Македонскиот шампион Вардар, со секој одигран натпревар, се посериозно ја истакнува својата кандидатура за пласман на завршниот турнир на овогодинешната Лига на шампиони. Рака на срце, […]