Лига на шампиони

04/10/2015

Кире Лазаров уште 5 гола за историја во ЛШ

Нашиот најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров има шанса по третпат да влезе во историјата. Лазаров го делат само 5 погодоци до постигнување на 1.000 погодоци во […]
04/10/2015

Објавен составот на Вардар: Диви е назад во тимот

Во пресрет на мечот Кристијанштад – Вардар, кој е со почеток во 16:30, тренерите на двете екипи, ги објавија составите со кои ќе истрчаат на паркетот. […]
04/10/2015

Раул Гонзалес: Одиме на нова победа

Тренерот на Вардар, Шпанецот Раул Гонзалес, брзо стана миленик на скопската публика. Дел заради инсистирањето на македонски јазик да и се обраќа на јавноста, но и […]
04/10/2015

Вардар оди на трет триумф

Шест мечa, 6 пoбеди зa Вaрдaр вo нoвaтa рaкoметнa сезoнa. Четири пoбеди зaбележa Вaрдaр вo СЕХА лигaтa и 2 вo нaјвaжнoтo нaтпревaрувaње, Лигaтa нa шaмпиoни. Вo […]
03/10/2015

Втор триумф за Металург во ЛШ

Со препознатлива игра во одбраната – цврсто, подвижно и пред се пожртвувано, екипата на Металург стигна до нова, втора по ред победа во Лигата на Шампионите. […]
03/10/2015

Познат составот на Металург мечот со Елверум

Со почеток во 17:30, екипите на Металург и Елверум ќе го играат мечот од третото коло во групата Д од Лигата на шампионите. Во пресрет на […]