Лига на шампиони

03/10/2015

Костески: Верувам дека можеме до нов триумф

Од натпревар во натпревар, десното крило Никола Костески е се подобар. Костески конечно ја дочека својата шанса и до сега целосно ја искористува. И во напад […]
02/10/2015

Може ли Металург до нов триумф во ЛШ?

Младиот тим на Металург во сабота оди на третата врзана победа во рок од 7 дена, по триумфите над Кадетен Шафхаузен во ЛШ и во дербито […]
02/10/2015

ЕХФ: Лука Мраковчиќ е новиот маестро на Металург (Видео)

Тоа што ние го забележавме на саботниот натпревар на Металург против екипата на Шафхаузен, го забележале и луѓето од ЕХФ. На саботниот натпревар го прогласивме Лука […]
28/09/2015

Вардар гази сигурно кон врвот на групата Б

Македонскиот шампион Вардар, со секој одигран натпревар, се посериозно ја истакнува својата кандидатура за пласман на завршниот турнир на овогодинешната Лига на шампиони. Рака на срце, […]
28/09/2015

Заслужена радост на „плаво-белите“

Рaдoстa нa лицaтa нa млaдите метaлурзи нa крaјoт oд мечoт сo Шaфхaузен, пoкaжa кoлку им беше битен oвoј меч. Не сaмo штo сo oвие двa бoдa, […]
28/09/2015

Арпад Штербик повторно во Топ 5 одбрани

Голманот на Вардар, Арпад Штербик повторно одигра одличен натпревар против Пик Сегед. Натпревар во кој забележа 13 одбрани, со кои допринесе до втората победа на Вардар […]