Лига на шампиони

12/05/2018

Пенезиќ: Ѓер е машина, но нема да им биде лесно со нас!

Андреа Пенезиќ, вардаровиот бомбардер денеска даде седум голови во победата за второ финале во низа на фајнлфорот во Будимпешта против Ростов и најави дека утре е […]
12/05/2018

ЖРК Вардар во финалето на Ф4 турнирот во Будимпешта!

Ракометарките на ЖРК Вардар во еден тежок натпревар издвојуваа победа од 25:19 над Ростов Дон, со која се пласираа во финалето на Ф4 турнирот во Будимпешта. […]
12/05/2018

Знаме на УЧК на Ф4 турнирот во Будимпешта

На првиот полуфинален натпревар на Ф4 турнирот во Будимпешта, каде актуелниот првак Ѓер ја совлада екипата на ЧСМ Букурешст, се појави знаме на УЧК во публиката. […]
12/05/2018

Ѓер е првиот финалист во ЛШ, сега Вардар е на потег!

Екипата на Ѓер е првиот финалист на Ф4 од женската Лигата на шампиони што се одржува во Унгарија, откако со убедлив резултат од 26:20 го совладаа […]
12/05/2018

Пенезиќ: Мислам дека сме подготвени за овој предизвик!

Најдобриот стрелец на ЖРК Вардар оваа сезона е хрватската репрезентативка, Андреа Пенезиќ. За нејзе ова ќе биде 4-ти пат на Ф4, во дресот на „црвено-црните“. Крајно […]
12/05/2018

ЖРК Вардар против Ростов Дон за финале на Ф4 турнирот

Ракометарките на ЖРК Вардар попладнево од 18:00 часот во „Ласло Пап арена“ ќе излезат на мегдан со дебитантот Ростов во второто полуфинале на завршниот спектакл во […]