Лига на шампиони

27/09/2015

Горбок назад во составот, за Лазаров и Ангелов повторно нема место

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез го објави составот на екипата на Вардар за второто коло од Лигата на шампионите. Во споредба со составот од мечот со […]
26/09/2015

Триумф за самодоверба на младите Металурзи

Со сигурна и константна игра во текот на сите 60 минути, екипата на Металург ја забележа првата победа во ЛШ. Совладан е швајцарскиот шампион Кадетен Шафхаузен […]
26/09/2015

Мaџoвски: Сo пoддршкa нa публикaтa дo прв триумф

По стартниот пораз од Мотор Запорожје во првото коло на Лигата на Шампионите, ракометарите на Металург денес имаат шанса да ги освојат првите бодови. Противник им […]
26/09/2015

Незгoдниoт Пик Сегед – втoрa пречкa нa пaтoт дo Ф4

Ракометарите на Вардар веќе утре го пречекуваат унгарскиот вицепрвак Пик Сегед во СЦ „Јане Сандански“, во рамките на второто коло во Лигата на шампиони. Незгодниот и […]
25/09/2015

За Металург, победа е единствената опција

По стартниот, (не)очекуван пораз од Мотор Запорожје во првото коло на Лигата на Шампионите, ракометарите на Металург викендов имаат шанса да ги освојат првите бодови. Противник […]
22/09/2015

Вардар делува застрашувачки!

Со нетрпение го очекувавме првиот меч на Вардар во овогодинешната сезона. Сезона во која сите искрени љубители на ракометот во Македонија, посакуваат да го видат македонскиот […]