Лига на шампиони

28/09/2015

Арпад Штербик повторно во Топ 5 одбрани

Голманот на Вардар, Арпад Штербик повторно одигра одличен натпревар против Пик Сегед. Натпревар во кој забележа 13 одбрани, со кои допринесе до втората победа на Вардар […]
28/09/2015

(Видео) Брилијантната асистенција на Алекс Душебаев

Ракометарот на Вардар, Алекс Душебаев имаше брилијантна асистенција кон Марсениќ, на натпреварот против Пик Сегед. Натпревар во кој Душебаев одлично одигра, со што уште еднаш го […]
28/09/2015

Лука Мраковиќ во Топ 5 погодоци

Прекрасниот погодок на средниот бек на Металург, Лука Мраковчиќ се најде во Топ 5 погодоци во второто коло од Лигата на шампиони. Мраковиќ одигра одличен натпревар […]
28/09/2015

Јанко Божовиќ во идеалниот тим на колото

Ракометарот на Металург, Јанко Божовиќ, е дел од идеалниот тим на второто коло во Лигата на шампионите. Божовиќ е избран за најдобар десен бек, по одличната […]
27/09/2015

Победа и два нови бода за Вардар

Втор меч и втора победа на Вардар во овогодинешното издание во Лигата на шампионите. Во фер и коректен меч, Вардар сепак беше поквалитетен противник и сосема заслужено […]
27/09/2015

Играчите на Вардар повикуваат на претпазливост

Во пресрет на дуелот со Пик Сегед, играчите на Вардар потенцираат дека се работи за силен противник и повикуваат на концентрација и игра на највисоко ниво […]