Лига на шампиони

12/11/2015

Талески: Поразот од првото коло не е реалната слика за нашиот квалитет!

Денес, екипата на Металург ги продолжува своите натпревари во елитното европско натпреварување, во Лигатана шампионите. По пауза од една недела, ЕХФ- недела, избраниците на Червар во […]
12/11/2015

Познат составот на Металург за дуелот со Мотор Запорожје

Познати се составите на Металург и Мотор Запорожје за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:45 часот. Металург: Дупјачанец, Вуковиќ, Божовиќ, Бувиниќ, Костески, Кукоски, […]
08/11/2015

Питлик: Задоволен сум од играта и резултатот

Помошникот на Индира Кастратовиќ, Јан Питлик на прес-конференцијата по натпреварот изрази задоволство од играта на неговите ракометарки, како и од убедливата победа над данскиот шампион Митјиланд. […]
08/11/2015

Ракометна лекција на Вардар сред Данска

Ракометарките на ЖРК Вардар оддржаа ракометна лекција сред Данска, повторно убедливо ги совладаа ракометарките на Митјиланд со конечни 25:15, за нови два бода и задржување на […]
08/11/2015

Кастратовиќ: Со Питлик соработуваме одлично

Во пресрет на дуелот со Митјиланд, Инидра Кастратовиќ ги даде своите очекувања од мечот, но зборуваше и за задоволството да се работи со врвниот тренер Јан […]
08/11/2015

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Митјиланд

Денес од 17:00 часот ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против Митјиланд, во рамките од 4-то коло од Лигата на шампионите. Ви ги претставуваме составите на […]