Лига на шампиони

21/11/2015

Вардар го сака скалпот на Барселона

Скопје во недела ќе дише за Вардар. Во главниот град доаѓа европскиот првак, ракометниот гигант Барселона. И како ретко кога, Вардар во дуелот не влегува како […]
20/11/2015

Гонзалес: Со помош од публиката до победа против Барселона

Во недела Вардар ја пречекува Барселона во рамките од 8-то коло од Лигата на шампионите. Вардарци минатата недела загубија со еден разлика на гостувањето кај Барса, […]
20/11/2015

Душебаев: Најважно е ние да одиграме како што знаеме!

На денешниот прес десниот бек на Вардар, Алекс Душебаев изјави дека на првиот меч одиграле добро, но дека среќата не била на нивната страна. Затоа потенцираше […]
19/11/2015

Металург недораснат ниту за Шафхаузен

Ракометарите на Металург убедливо поразени од Шафхаузен се враќаат во Скопје, со што целосно ги загубија и теоретските шанси за понатамошен пласман во Лигата на шампионите. […]
19/11/2015

Познат составот на Металург за дуелот со Шафхаузен

Познати се составите на Металург и Кадетен Шафхаузен за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 20:00 часот. Металург: Дупјачанец, Вуковиќ, Божовиќ, Бувиниќ, Костески, Кукоски, […]
19/11/2015

ЖРК Вардар го пречекува Хипо

ЖРК Вардар во пресрет на новиот натпревар во Лигата на шампионите, денес одржа прес конференција на која ги изнесе своите видувања и очекувања за саботниот дуел […]