Лига на шампиони

24/10/2015

Комитите и Манасков ги „закопаа“ секирите

Вечерва конечно се расчистија сите недоразбирања помеѓу Комитите и Дејан Манасков, кога на денешното претставување на ракометарите на Вардар, кога беше кажано името на Дејан Манасков […]
24/10/2015

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Хипо

Познати се составите на ЖРК Вардар и Хипо за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 20:15 часот. ЖРК Вардар: Алтхаус, Черноиваненко, Човиќ, Дамјановиќ, Дембеле, […]
24/10/2015

Познат составот на Вардар за денешниот натпревар

Познати се составите на Вардар и Киелце за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:30 часот. Вардар: Абутовиќ, Ангелов, Брумен, Цинриќ, Дибиров, Душебаев, Горбок, […]
24/10/2015

Дембеле: Мора да се фокусираме на нашата игра

Во второто коло од Лигата на шампиони во женска конкуренција, екипата на Вардар гостува кај Хипо, во обид да се освојат првите бодови во групата. Разочарувачката […]
23/10/2015

Баја Маре мора да падне во Скопје!

Во исклучително изедначената по квалитет група Д од Лигата на шампиони, за пласман на едно од првите две места задолжителни се победите на домашен терен. Особено, […]
22/10/2015

Вардар – Киелце, меч за ракометните гурмани

Без никаква намера да се потценат екипите од типот на Пик Сегед и Рајн-Некар Левен, сепак уште при ждрепката за овогодинешната Лига на шампиони, јасно беше […]