Лига на шампиони

25/10/2015

(Видео) И Лејно се запиша во листата на стрелци

Ракометарките на ЖРК Вардар вчера како на тренинг, лесно ја совладаа екипата на Хипо со 25:38. Натпревар во кој дури 14 ракометарки постигнаа погодок, не постигнаа […]
24/10/2015

ЖРК Вардар како на тренинг против Хипо

Ракометарките на ЖРК Вардар како на тренинг против младите ракометарки на Хипо, со што ја забежаа првата победа оваа сезона. После двата натпревари на Хипо, очигледно […]
24/10/2015

Талант Душебаев разочаран си заминува од Скопје

Тренерот на Киелце, Талант Душебаев разочаран си заминува од Скопје, после убедливиот пораз од 10 гола разлика. Душебаев од дамна не загубил натпревар, особено волку убедлив, […]
24/10/2015

Карачиќ: Ќе продолжиме да прикажуваме вакви игри

Ракометарот на Вардар, Игор Карачиќ веднаш по натпреварот пораќа дека „црвено-црните“ ќе продолжат во ист стил и на следните натпревари. „Би сакал да и честитам на […]
24/10/2015

Гонзалес: Задоволен сум од победата, ова беше тежок меч за нас

Вардар на големо изненадување на сите љубители на ракометот, убедливо го совлада големиот Киелце. Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес изјави по натпреварот дека е задоволен од […]
24/10/2015

Вардар го тресна од земја големиот Киелце

Никој не очекуваше вака лесно да ракометарите на Вардар да дојдат до убедлива победа против полската екипа Киелце. Вардар го тресна од земја Киелце, со што […]