Лига на шампиони

08/01/2016

ЖРК Вардар продолжува во Лигата на шампионите

Елитното европско женско натпреварување – Лигата на шампионките веќе утре продолжува со натпреварите од втората фаза. Во оваа втора фаза, прва во овогодинешната 2016 година, нашиот […]
27/12/2015

Лука Мраковчиќ меѓу најдобрите дебитанти во ЛШ

Средниот бек на РК Металург, Лука Мраковчиќ се најде меѓу 10-то најдобри дебитанти оваа сезона во Лигата на шампионите. Младиот и талентираниот хрват прикажа одлични игри […]
23/12/2015

(Видео) Три гола на Вардарки избрани во Топ 30 за 2015 година

ЕХФ направи избор за најубавите 30 гола во Лигата на шампионите за 2015 година, во кој две ракометарки на ЖРК Вардар (Андреа Лекиќ и Јованка Радичевиќ) […]
23/12/2015

(Видео) Лејно и Суслина во најдобрите 30 одбрани во ЛШ за 2015

Голманките на ЖРК Вардар, Амандин Лејно и Ина Суслина се најдоа во најдобрите 30 одбрани за 2015 година во ЕХФ Лигата на шампионите. Три одбрани се […]
07/12/2015

Лазаров во идеалниот тим за 10-то коло во ЛШ

Нашиот капитен, Кире Лазаров е во одлична форма оваа сезона. А на последниот натпревар против Киелце повторно го покажа тоа, постигнувајќи 12 погодоци од 14 шута. […]
07/12/2015

Божовиќ трет на листата стрелци во ЛШ

По одиграното 10-то коло во Лигата на шампиони, ракометарот на Металург, Јанко Божовиќ постигна 5 погодоци против екипата на Елверум, со што падна на третата позиција […]