Лига на шампиони

06/02/2016

ЖРК Вардар убедливо против Савехоф

Вечерва ракометарките на ЖРК Вардар очекувано убедливо славеа против Савехоф со 37:25, каде ставија нови 2 бода на своето конто. Натпревар во кој после големата пауза […]
18/01/2016

(Видео) Суслина во Топ 5 одбрани во ЛШ

Вардарки вчера беа убедливо совладани од екипата на Будуќност, вистински дебакл во кој заубија со 12 гола разлика, 31:19. Натпревар во кој ништо не фунционираше, освен […]
17/01/2016

Вардарки недораснати за Будуќност

Ракометарките на ЖРК Вардар доживеаја убедлив пораз (31-19) од Будуќност во второто коло од главната фаза во Лигата на шампионките. Натпревар во кој уште на самиот […]
17/01/2016

Кликовац: Ќе биде тежок меч, одбраната ќе го реши натпреварот

Во пресрет на денешниот натпревар на ЖРК Вардар против фаворизираниот Будуќност, црногорската ракометарка Андреа Кликовац очекува цврст меч со силна одбрана, каде на црстата одбрана на […]
17/01/2016

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Будуќност

Денес од 16:00 часот ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против Будуќност, во рамкитe oд втoрoтo кoлo oд глaвнaтa фaзa вo ЛШ. Ви ги претставуваме составите […]
17/01/2016

Кастратовиќ: Будуќност е фаворит, но ние одиме на победа

Рaкoметaрките нa Вaрдaр денес сo пoчетoк вo 16:00 чaсoт гo игрaaт мечoт oд втoрoтo кoлo oд глaвнaтa фaзa вo ЛШ, прoтив еврoпскиoт првaк Будуќнoст. Индира Кастратовиќ […]