Лига на шампиони

16/02/2016

Значајна победа на ЖРК Вардар во Романија

Ракометарките на ЖРК Вардар дојдоа до нова победа и нови значајни 3 бода на гостувањето во Романија. Вардарки го добија овој дуел со +5, 25:30 (11:17) […]
16/02/2016

Вардарки гостуваат кај ЦСМ Букурешт

Ракометарките на ЖРК Вардар денес од 18:00 часот гостуваат кај ЦСМ Букурешт, во рамките од 4-то коло од втората фаза во Лигата на шампионите. Екипа кој […]
11/02/2016

Вардар се враќа поразен, можеше подобро!

Вардар се враќа поразен од Германија, во натпревар каде избраниците на Раул Гонзалес не успеа да издвојат позитивен резултат против Рајн Некар. Натпревар во кој ракометарите […]
11/02/2016

Познат составот на Вардар за дуелот со Рајн Некар

Познати се составите на Вардар и Рајн Некар за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 19:30 часот. Вардар: Штербик, Милиќ, Ангелов, Абутовиќ, Брумен, Циндриќ, […]
11/02/2016

Вардар на тешко гостување кај Рајн Некар

Вардар вечерва ја отвара пролетната полузесона во Лигата на шампионите со тешкото гостување кај германските лавови, екипата на Рајн Некар. Натпревар кој е клучен за што […]
08/02/2016

(Видео) Бомбата на Пенезиќ во Топ 5

Ракометарките на ЖРК Вардар очекувано ја совладаа екипата на Савехоф со убедливи 37:25. Натпревар во кој Андреа Пенезиќ постигна вистинска бомба од 10-тина метри, со што […]