Лига на шампиони

26/02/2016

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Савехоф

Денес од 19:00 часот ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против Савехоф, во рамкитe oд последното кoлo oд глaвнaтa фaзa вo ЛШ. Ви ги претставуваме составите […]
26/02/2016

ЖРК Вардар гостува кај Савехоф

Ракометарките на ЖРК Вардар по големата победа над европскиот шампион Будуќност, денес ќе се обиде да ја продолжи победничката серија на гостувањето во Шведска, против екипата […]
25/02/2016

РК Вардар без Карачиќ против Пик Сегед

Ракометарите на Вардар викендов го играат можеби и најзначајниот натпревар сезонава во Лигата на шампионите. Противник на вардарци е екипата на Пик Сегед од Унгарија. Вардар […]
22/02/2016

(Видео) Лејно помеѓу трите ѕвезди и во Топ 5 одбрани

Ракометарките на ЖРК Вардар конечно успеа да го совладаат составот на Будуќност, а најголема заслуга за тоа имаше Амандин Лејно, која блескаше на голот со 19 […]
21/02/2016

ЖРК Вардар конечно успеа да слави против Будуќност!

Екипата на ЖРК Вардар успеа конечно после шест меѓусебни дуели да дојде до својата прва победа против одличната екипа на Будуќност. На домашен терен, во СЦ […]
20/02/2016

РК Вардар на мегдан со Кристијаншдат

За помалку од половина час во спортскот центар ,,Јане Сандански“, екипата на РК Вардар ќе се сретне со одличната екипа на Критијанштад. Овој дуел е од […]