Лига на шампиони

26/03/2016

Стоилов: Публиката во Скопје секогаш ни дава мотив повеќе

Вечерва, ракометарите на Вардар ја играат реванш средбата од осминафиналето од елитната Лига на шампиони против екипата на Висла Плоцк. Првиот натпревар помеѓу овие две екипи […]
16/03/2016

Вардар ја потцени Висла Плок

Ракометарите на Вардар вечерва во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите ја потценија екипата на Висла Плок. Се враќаат во Скопје со резултат 30-30, но […]
16/03/2016

РК Вардар на тешко гостување во Полска

Екипата на Вардар во рамките на осминафиналните дуели во Велукс лигата на шампионите, денес ќе се сретне со полската екипа, екипата на Висла Плоцк. Вардар е […]
07/03/2016

Познати термините за дуелот Вардар – Висла Плок

ЕХФ ги објави термините за двата 1/8 натпревари во Лигата на шампионите меѓу Вардар и Висла Плок. Висла Плок : Вардар (16-ти Март, 18:30 часот) Вардар […]
05/03/2016

РК Вардар го пречекува Монпелје во последното коло од групната фаза

Ракометарите на Вардар денес го играат последниот натпревар од групната фаза од натпреварувањето во Лигата на шампионите. Овој пат во улога на домаќин, во СЦ ,,Јане […]
26/02/2016

Нова победа на ЖРК Вардар

Ракометарките на ЖРК Вардар дојдоа до својата четврта победа откако вечерва славеа на гостински терен кај екипата на Савехоф со 26:29 (14:14). Со овој натпревар заврши […]