Лига на шампиони

16/05/2018

(Видео) Кире Лазаров – Легендата продолжува!

Во пресрет на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите, еуфоријата помеѓу љубителите на македонскиот ракомет се зголемува. Полека, но сигурно целата јавност се насочува кон ракометарите […]
14/05/2018

Ирина Дибирова: Горда сум на ракометарките!

Ракометарките на ЖРК Вардар не успеаја да го победат унгарски Ѓер во преполната сала „Ласло Пап“, иако имаа шанси во последните секунди од продолжението да дојдат […]
14/05/2018

(Видео) Лејно со две одбрани во Топ 5 на Ф4 турнирот

Феноменалната Амaндин Лејно одигра два одлични натпревари на Ф4 турнирот во Будимпешта, каде забележа дури 35 одбрани. Со што со право две нејзини одбрани се најдоа […]
14/05/2018

(Видео) Лејно и Лекиќ во трите ѕвезди на Ф4 турнирот

Ракометарките на ЖРК Вардар можеби го одигра најдобриот завршен турнир во Лигата на шампионите, но за жал повторно останаа без титула, откако синоќа го загубија финалниот […]
13/05/2018

Лејно: Нема утеха во МВП наградата

Феноменалната Амандин Лејно блескаше на двата натпревари, одбранувајќи вкупно 35 одбрани. Со право беше прогласена за МВП играчот на Ф4 турнирот во Будимпешта. Амандин Лејно се […]
13/05/2018

Лекиќ: Ми беше чест да играм за Вардар во овие пет години!

ЖРК Вардар не успеа и во својот последен обид да ја освои Европската титула во Лигата на шампионите. Во еден тежок натпревар „црвено-црните“ одиграа храбро и […]