Лига на шампиони

28/11/2015

Објавени составите за мечот Киелце – Вардар

Тренерите на Киелце и Вардар, Талант Душебаев и Раул Гонзалес, ги објавија составите за денешниот дерби натпревар во групата Б од Лигата на шампиони. Како што […]
28/11/2015

Можен ли е втор триумф над Киелце?

Ако до пред само 2 кола, Вардар беше цврсто на првото место во групата Б, грабејќи кон што е можно подобра позиција за елиминациските дуели пред […]
23/11/2015

Феноменалниот Штербик – голман на колото

Речиси како и на сите натпревари одиграни сезонава во Лигата на шампиони, и на дуелот со Барселона Арпад Штербик блескаше на голот. Извонредни 15 одбрани, кои […]
23/11/2015

Дибиров – во топ 5 голови на 8-то коло

Можеби не постигна толку многу голови, како што сме навикнале, но и на мечот со Барселона, Дибиров имаше свои блескави моменти. Еден од тие заслужи да […]
23/11/2015

Причината за поразот, Вардар мора да ја бара кај себе

И по проспиената ноќ, чуството е исто – Вардар никогаш не бил поблиску до триумф над Барселона. Сепак, по таа (не)проспиена ноќ, полесно е да се […]
22/11/2015

Битка на дивовите за прво место во групата

За Вардар, мечот со Барселона не само што со себе носи спортски престиж, туку и е многу значаен за состојбата на табелата. Вардар самоуверено го држеше […]