Лига на шампиони

24/06/2016

Металург ќе игра во Лига на шампиони

Металург повторно ќе биде дел од Лигата на шампионите, откако денес точно на пладне ЕХФ го објави комплетниот список со екипите кои ќе бидат дел од […]
28/05/2016

Кире Лазаров е најдобар десен бек во Лигата на шампиони

Кире Лазаров е единствениот претставник на македонскиот ракомет во идеалниот тим на Лигата на шампиони за оваа сезона, која ќе кулминира викендов со завршниот турнир во […]
08/05/2016

ЖРК Вардар трета година по ред трети во Европа

Ракометарките на ЖРК Вардар трета година по ред го освојува третото место на фајналфор турнирот во Лигата на шампионите, откако македонскиот првак попладнево триумфираше во „малото […]
07/05/2016

Класичен нокаут за вардарки

Екипата на ЖРК Вардар и трета година по ред не успеа да обезбеди учество во финалето на најсилната европска женска ракометна лига. На патот на Вардар […]
05/05/2016

Уште еднa (не)успешнa сезoнa зa Вaрдaр

Вардар, а со тоа Македонија и сезонава остана без толку посакуваното учество на Фајнал 4 турнирот во Келн. Уште еднаш се водиме по онаа изрека „толку […]
02/05/2016

Душебаев и Шишкарев во Топ 5 погодоци

Повторно, како и претходната недела, двајца ракометари на РК Вардар се најдоа во Топ 5 погодоци во Лигата на шампионите. Во последниот натпревар годинава, Шишкарев и […]