Лига на шампиони

23/09/2016

Викендов започнува Лигата на шампионите

Нашите два претставника во Лигата на Шампионите, Вардар и Металург оваа година ќе се погрижат за тоа да имаме една добра ракометна сезона со гостувања од […]
22/09/2016

Червар: Цврстата одбрана ќе треба да биде наше главно оружје

На денешната прес-конференција на РК Металург, во пресрет на саботниот натпревар против екипата на Елверум, во рамките на првото коло во Лигата на шампионите, Лино Червар […]
02/07/2016

ЖРК Вардар доби лесна група во ЛШ

Ракометарките на ЖРК Вардар добија најлесна група на хартија, каде во новата сезона во Лигата на шампионите ќе игра против рускиот шампион Астраханочка, унгарскиот вицешампион ФТЦ […]
02/07/2016

РК Вардар во група со шампионот Киелце

Во новата сезона од Лигата на шампионите, Вардар ќе игра во групата Б во која ќе има четири исти противници од лани – актуелниот европски првак […]
02/07/2016

Металург во тешка група!

Металург немаше многу среќа и се падна во групата Ц, која е исклучително тешка и непредвидлива. Во нашата група се екипи кои имаат голема традиција на […]
27/06/2016

Вардар го избегна ПСЖ, а Металург екипата на Холстебро

Во рангирањето на ЕХФ, екипата на Вардар се најде во третиот шешир заедно со екипата на ПСЖ, а ракометарите на Металург се најде во вториот шешир […]