Лига на шампиони

25/05/2018

Арпад Штербик е најдобриот голман сезонава во ЛШ

Голманот на Вардар, Арпад Штербик е избран за најдобар голман на сезоната во Лигата на шампионите. Денес Европската ракометна федерација во пресрет на завршниот турнир во […]
24/05/2018

Анкета: Кој ќе биде новиот Европски првак во Лигата на шампионите?

На два дена пред големиот празник за сите љубители на ракометот, Ф4 турнирот во Келн објавуваме анкета во која ве прашуваме, кој според вас ќе биде […]
23/05/2018

Исланѓани ќе му судат на Вардар против Монпелје

Европската куќа на ракометот (ЕХФ) ги одреди судиите кои ќе бидат дел од завршниот турнир во Келн. Исландската двојка, Јонас Елиасон и Антон Палсон ќе им […]
22/05/2018

(Видео) ЕХФ го најави Вардар пред Ф4 турнирот во Келн

Европскиот шампион Вардар претстојниот викенд ќе биде на тежок испит – да стане првиот тим во машка конкуренција што ја одбранил титулата во Лигата на шампионите, […]
22/05/2018

(Видео) Штербик во изборот на ЕХФ за најдобри одбрани во ЛШ

Голманот на РК Вардар, Арпад Штербик се најде во изборот на ЕХФ за најдобра одбрани во регуларниот дел од сезоната 2017/2018. ЕХФ во својот избор ја […]
21/05/2018

(Видео) Борозан се најде во изборот на најубавите голови во ЛШ

Медија тимот на ЕХФ ТВ ја започна најавата на Ф4 турнирот во Келн, Германија каде ќе се соберат најдобрите четири екипи од елитната лига. Тие објавија […]