Лига на шампиони

27/11/2016

Металург по победа над Татран Прешов

Ракометарите на Металург вечерва се пред голем предизвик, да издвојуваат победа над Татран Прешов во рамките од 8-то коло во Лигата на шампионите. Победа која ќе […]
26/11/2016

Рајн Некар Левен му се одмазди на Вардар

Вечерва ракометарите на Рајн Некар Левен му се одмаздија на Вардар, за минатонеделниот пораз во Франкфурт. Во еден цврст натпревар, германците успеаја да ги искористат грешките […]
26/11/2016

Познат составот на Вардар за дуелот со Рајн Некар Левен

Познати се составите на Вардар и Рајн Некар Левен за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:30 часот. Вардар: Абутовиќ, Борозан, Кањељас, Циндриќ, Чупиќ, […]
26/11/2016

Вардар ги пречекува германските „лавови“

Македонскиот првак вечерва против Рајн Некар Левен ќе го игра последниот натпревар на домашен терен оваа година, во рамките од Лигата на шампионите. По големата победа […]
21/11/2016

Бомбата на Кањељас во Топ 5 погодоци во ЛШ

Во големата победа на Вардар над германскиот шампиони, Рајн Некар во рамките од 7-то коло од Лигата на шампионите, не може, а да не биде забележана […]
21/11/2016

Кањељас и Циндриќ во идеалниот тим на 7-то коло во ЛШ

По големата победа на Рајн Некар Левен среде Франфурт, сосема очекувано беше во идеалниот тим на 7-то коло од ЛШ да има некој вардарец. Луѓето од […]