Лига на шампиони

30/04/2016

Вардар не успеа да дојде до Фајнал 4

И трета сезона по ред – толку блиску, а толку далеку. Вардар одигра на ниво во Унгарија. Целосно рамноправно, а во голем дел од мечот и […]
30/04/2016

Стоилов: Одиме на победа во Унгарија!

Денес ракометарите на РК Вардар гостуваат во Унгарија, кај европскиот вице-шампион Веспрем во рамките од реванш натпреварот од 1/4 финалето во Лигата на шампионите. Пикерот на […]
29/04/2016

Циндриќ: Никој не победил кај Веспрем, но за сѐ постои првпат!

Во пресрет на утрешниот клучен натпревар за ракометарите на РК Вардар против вицешампионот Веспрем, Лука Циндриќ изјави дека причина за поразот во Скопје беа промашените зицери […]
29/04/2016

Вардар ќе брка чудо во Веспрем!

Ѓаволски тешка задача ќе имаат ракометарите на Вардар да ја остварат високо зацртаната цел од почетокот на сезоната – пласман на Фајнал 4 турнирот во Келн. […]
28/04/2016

Хавиер Сабате: Работата со Вардар сеуште не е завршена!

Денес тренерот на Веспрем, Хавиер Санате изјави за официјалниот сајт на ЕХФ дека работата со Вардар сеуште не е завршена. Дека и покрај победата во Скопје […]
25/04/2016

Дибиров и Шишкарев во Топ 5 погодоци во ЛШ

Даниил Шишкарев и Тимур Дибиров со прекрасни погодоци го надмудрија расположениот Алиловиќ, погодоци кои ги однесе во Топ 5 погодоци во рамките на првите четвртфинални натпревари […]