Лига на шампиони

25/09/2016

(Видео) 13-те погодоци на Филип Талески

На вчерашниот натпревар на РК Металург против Елверум, во рамките од првото коло во Лигата на шампионите, Филип Талески одигра феноменален натпревар, во кој постигна дури […]
24/09/2016

Талески и Арсиќ го срушија Елверум

Ракометарите на РК Металург во крајно неизвесен натпревар, со погодокот на Филип Талески во последните секунди од натпреварот, го совладаа норвешкиот шампион, Елверум со конечни 18:17 […]
24/09/2016

Арсиќ: Притивниците ни се силни, но може да играме со секој!

Во пресрет на денешниот натпревар на РК Металург против екипата на Елверум, голманот на „плаво-белите“, Дарко Арсиќ изјави дека се подготвени да го дадат својот максимум […]
24/09/2016

Познат составот на Металург за дуелот со Елверум

Познати се составите на Металург и Елверум за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:30 часот. Металург: Арсиќ, Брајовиќ, Драгаш, Дупјачанец, Јагуриноски, Костески, Кузмановски, […]
24/09/2016

Талески: На секој натпревар, ќе одиме на победа!

РК Металург денеска ја стартува новата сезона во најелитното натпреварување во Европа, Лигата на шампионите. Металург ќе се обиде да го поправи впечатокот од минатата сезона […]
23/09/2016

Викендов започнува Лигата на шампионите

Нашите два претставника во Лигата на Шампионите, Вардар и Металург оваа година ќе се погрижат за тоа да имаме една добра ракометна сезона со гостувања од […]