Лига на шампиони

12/02/2017

(Видео) Како Борко Ристовски го реши Веспрем!

Синоќа шпанскиот гигант Барселона издвојува голема победа на гостувањето во Унгарија, против екипата на Веспрем со 25:22, во рамките од 10-то коло во Лигата на шампионите. […]
12/02/2017

Познат составот на Металург

Познати се составите на Металург и Чеховски Медведи за нивниот последен дуел сезонава во Лигата на шампиони. Мечот се игра во 17:30ч., а ќе го судат […]
12/02/2017

Металург во дуел за 3-то место во ЛШ

Екипата на Металург денес ќе го одигра последниот натпревар од Лигата на шампиони. Во дуел со рускиот првак Чеховски Медведи, Металург ќе се обиде да дојде […]
12/02/2017

ЖРК Вардар оди на триумф во Германија

Екипата на ЖРК Вардар денес го игра натпреварот од 7-то коло во Лигата на шампиони. Противник е германскиот првак, Турингер. Турингер во моментов е на 5-то […]
11/02/2017

Триумф на Вардар за прво место во групата Б во ЛШ

Со лесен триумф, екипата на Вардар ги продолжи настапите во групата Б од Лигата на Шампиони. Конечни 25-20 во меч во кој победата на Вардар во ниту […]
11/02/2017

Познат составот на Вардар за дуелот со ППД Загреб

Познати се составите на Вардар и ППД Загреб за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:45 часот. Вардар: Абутовиќ, Ангелов, Кањељас, Циндриќ, Чупиќ, Деревен, […]