Лига на шампиони

13/02/2017

(Видео) Циндриќ во Топ 5 погодоци на колото во ЛШ

Вардар одигра одлична партија викендов против хрватскиот шампион ППД Загреб, каде во СЦ „Јане Сандански“ го совлада со резултат 25:20. Значајна игра придонесе Лука Цинриќ, кој […]
13/02/2017

Пенезиќ по трет пат се најде меѓу трите ѕвезди на колото во ЛШ

Ракометарката на ЖРК Вардар, Андреа Пенезиќ со постигнати 10 погодоци (од кои 8 во првото полувреме) против Турингер, заслужено е избрана како една од трите ѕвезди […]
13/02/2017

(Видео) Алтхаус го има најдобриот погодок на колото во ЛШ

Ракометарките на ЖРК Вардар издвојуваа уште една победа и во третото коло од главната фаза во Лигата на шампионите, овој пат на гостувањето против Турингер со […]
12/02/2017

Убедлив триумф на Металург над Чеховски Медведи

Убедлива игра и триумф oд 31:24 за Металург во последното коло од ЛШ за оваа сезона. Целосно надигран рускиот првак Чеховски Медведи. Во 9-та сезона во […]
12/02/2017

ЖРК Вардар е во четвртфинале на ЛШ

Со извонредно одиграно прво полувреме и очаен втор дел, во неизвесен натпревар Вардар стигна до нова победа во Лигата на шампиони и теоретски го обезбеди пласманот […]
12/02/2017

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Турингер

Денес од 14:00 часот ракометарките на ЖРК Вардар му гостуваат Турингер, во рамкитe oд 3-то кoлo oд глaвнaтa фaзa вo ЛШ. Ви ги претставуваме составите на […]