Лига на шампиони

12/11/2016

Вардар ја покажа својата моќ, повторно падна Киелце!

Ракометарите на Вардар ја покажаа својата моќ, со која му приредија на европскиот шампион „Дежа ву“ ситуација. Како и минатата сезона, така и оваа убедливо го […]
12/11/2016

Познат составот на Вардар за дуелот со Киелце

Познати се составите на Вардар и Киелце за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:30 часот. Вардар: Абутовиќ, Борозан, Кањељас, Циндриќ, Чупиќ, Деревен, Дибиров, […]
12/11/2016

Вардар против европскиот првак Киелце

Денес ракометарите на Вардар ќе го имаат својот вистински тест, против европскиот првак Киелце. Натпревар во кој се очекува да ја видиме вистинската сила на „црвено-црните“, […]
10/11/2016

Познат составот на Металург за дуелот со Монпелје

Во пресрет на денешниот натпревар на Металург од 6-то коло во ЛШ, против екипата на Монпелје, познат е составот на нашиот вицешампион. Составите на двете екипи […]
10/11/2016

Металург пред тежок испит со Монпелје

Македонскиот вицепрвак Металург вечерва ја пречекува француската екипа Монпелје, во натпревар од 6-то коло во Лигата на шампионите. Ракометарите на Металург ќе бидат пред тежок испит, […]
03/11/2016

Филип Талески во Топ 5 млади ракометари во ЛШ 2016/17

Денеска ЕХФ му додели уште едно признание на капитенот на Металург, Филип Талески со кое го смести меѓу 5-те млади ракометари во Лигата на шампионите, рангирајќи […]