Лига на шампиони

26/11/2017

Вардар пред тежок испит кај Рајн Некар Левен

Вечерва ракометарите на македонскиот првак и актуелен европски шампион Вардар се пред тежок испит на гостувањето кај германскиот првак Рајн Некар Левен, во рамките на 9-то […]
25/11/2017

Металург убедливо загуби од Мотор Запорожје!

Ракометарите на Металург во последниот натпревар на домашен терен годинава во Лигата на шампионите, загубија убедливо од украинскиот шампион Мотор Запорожје со 22:30. За Металург ова […]
25/11/2017

РК Металург го пречекува Мотор Запоржје

Денес ракометарите на РК Металург ќе го пречекаат украинскиот првак Мотор Запорожје во рамките од 9-тото претпоследно коло во Лигата на шампионите. Украинците во Скопје доаѓаат […]
23/11/2017

Червар: Баш ме интересира како е да се гледа Металург од трибини!

Во пресрет на саботниот натпревар на РК Металург со екипата на Мотор Запорожје во Лигата на шампионите, Лино Червер се врати, но во поинаква улога од […]
20/11/2017

(Видео) Драгана Цвијиќ со најдобар погодок на колото во ЛШ!

Македонскиот шампион, ЖРК Вардар со победата над Турингер (29:21) го задржа максималниот ефект и се искачи на врвот во својата група, по одиграното 6-то коло во […]
20/11/2017

(Видео) Вуко Борозан во идеалниот тим на ЛШ!

Ракометарите на Вардар со големата победа над германскиот шампион, Рајн Некар Левен уште еднаш покажаа зошто се актуелни шампиони во Лигата на шампионите. А Вуко Борозан […]