Лига на шампиони

04/06/2017

(Видео) Голот на Чупиќ, вреден злато!

Уживајте во победничкиот гол на Чупиќ, вреден злато!
04/06/2017

Вардар е нов Европски шампион, радувајте се!

Вардар е новиот Европски првак во лигата на шампиони! Ракометарите на Вардар одиграа уште еден феноменален натпревар, во кој го совладаа големиот ПСЖ со резултат 24:23. […]
03/06/2017

Познат составот на Вардар за дуелот со Барселона

Познати се составите на Вардар и Барселона за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 18:00 часот. Вардар: Арпад Штербик, Страхиња Милоќ, Стојанче Стоилов, Рожерио […]
03/06/2017

Фановите едногласни, Вардар ќе биде шампион!

Во нашата спроведена анкета „Кој ќе биде новиот Европски првак во Лигата на шампионите?“, резултатите од гласањето беа скоро едногласни, дури 81% гласаа дека Вардар ќе […]
02/06/2017

Анкета: Кој ќе биде новиот Европски првак во Лигата на шампионите?

На ден пред големиот празник за сите љубители на ракометот, Ф4 турнирот во Келн објавуваме анкета во која ве прашуваме, кој според вас ќе биде новиот […]
02/06/2017

ЕХФ го објави идеалниот тим, Гонзалес e најдобар тренер!

Денеска ЕХФ го објави идеалниот тим на Лигата на шампионите за сезоната 2016/17, на точно 24 часа пред почетокот на Ф4 турнирот во Келн. Раул Гонзалес […]